Buďte SMART

Pod pojmom smart home si mnohí predstavia niečo, čo je ešte len vo vývoji, no opak je pravdou. Technológia smart home funguje už naplno v stovkách domácností. Majitelia, ktorí touto technológiou disponujú by už nikdy neurobili krok späť ku klasickým zariadeniam, hlavne kvôli pohodliu a skvalitneniu života, ktoré bez týchto „múdrych“ zariadení by nebolo možné. Pod týmto termínom si musíme objasniť všetky výhody, ale aj nevýhody (ale tých veľa nie je).

Hovoríte si, že to nepotrebujete, lebo vám nevadí vstať z gauča a ísť si nastaviť termostat ručne? Alebo že vám nevadí ručné otáčanie termostatickej hlavice na radiátore? Vadí!

Nie je to len o lenivosti. Smart home ponúka reguláciu teploty vo vašom domove z akéhokoľvek miesta na Zemi. Spočítajte si, koľko krát sa vám stalo, že ste niekam odcestovali na rýchlo, a v tom zhone ste zabudli prestaviť teplotu na termostate, alebo vypnúť radiátory. Predstavte si, koľko krát ste sa v zime vracali domov, a priali ste si aby bol niekto doma skôr, aby bol váš domov príjemne vykúrený na vami požadovanú teplotu. Smart home tieto „malé“ problémy rieši jednoducho a ľahko. Jediné čo budete potrebovať, samozrejme okrem nainštalovaní chytrých zariadení, je smart mobil, ktorý je v dnešnej dobe už štandardom, jednoducho si stiahnete aplikáciu, cez ktorú dokážete tieto zariadenia regulovať a monitorovať a váš život sa stane zase o niečo ľahší.

Smart zariadenia sú v dnešnej dobe neúrekom, výhodou je, že tieto zariadenia sú vzájomne kompatibilné a tak ich môžete jednotlivo nastavovať ako sa páči práve vám. V našom prípade sme rozprávali predovšetkým o termoregulácií, ktorou sa naša firma zaoberá.

Nevýhody, ktoré som spomínal, mi napádajú iba tie, že raz za čas treba vymeniť baterky v týchto zariadeniach.

O výhodách by sme sa tu mohli baviť hodiny, v každej domácnosti sú tieto výhody iné, záleží hlavne na vašom výbere, aké zariadenie si do domácnosti osadíte a akú kombináciu sa vám podarí vymyslieť na spríjemnenie domáceho pohodlia. Vyššie som uviedol iba niektoré, ktoré pomáhajú v mojej domácnosti a ktoré sú pre mňa osobne tie najpodstatnejšie.

Zistite viac o inteligentnej domácnosti