Projekt zelená domácnostiam dáva možnosť šetriť prírodu, ale aj vaše peňaženky.

Tento projekt je financovaný z Operačného programu Kvalita životného prostredia. Pre tento projekt sa vyčlenilo pár miliónov eur, konkrétne je to 45 miliónov eur, ktoré majú za úlohu dotovať nové aj staré domácnosti, ktoré si zaobstarajú niektorí z podporovaných zariadení. Delia sa na dve základne skupiny. Prvá skupina sú malé s výkonom do 10kW, sú to Fotovoltické panely a veterné turbíny. My sa ďalej budeme venovať druhej skupine, zariadeniam na výrobu tepla, ktoré pokrývajú potrebu energie v rodinnom alebo bytovom dome, sú to Slnečné kolektory, Kotly na biomasu a tepelné čerpadlá. Naša firma sa venuje slnečným kolektorom a kotlom na biomasu, ktoré priamo zákazníkom montujeme a následne vybavujeme dotáciu.

Konkrétna výška dotácií na Slnečné kolektory:

Výška dotácie pri slnečných kolektoroch pre rodinny dom je 500€/kW. Samozrejme aj tu je obmedzenie, výška dotácie môže byť maximálne 1 750 €.

Výška dotácií slnečných kolektoroch pre bytový dom je 450€/kW s maximálnym výkonom 20 kWViac sa dočítate TU.

 Konkrétna výška dotácií pre Kotly na biomasu:

Pre rodinný dom je to 100 €/kW výkonu kotla, obmedzenie je do 1 500 €.

Pre bytový dom je 50 €/kW výkonu kotla; maximálna výška podpory je v rozsahu najviac 7 kW inštalovaného výkonu kotla na každý byt v bytovom dome. Samozrejme aj v tomto prípade sú isté podmienky, ktoré sa dočítate TU.

zdroj: http://zelenadomacnostiam.sk/sk/ 

Zistite viac o inteligentnej domácnosti